NEJEN KAVALÍŘÍ TRÁPENÍ

část I.

NEMOCI

Ačkoliv je Kavalírek milé a příjemné stvoření bez jedinné špatné vlastnosti, nebylo mu přáno žít svůj život bez "starostí". Vïnou člověka a jeho snahy o vytvoření perfektního jedince se u kavalírků můžeme setkat hned s několika závažnými onemocněními, které jim dokáží velmi zkomplikovat jejich život.
Z tohoto důvodu a také protože se počty nemocných začínají zvětšovat, jsme se rozhodli založit náš chov na zvýšené péči o zdraví našich miláčků. Naše odchovy plánujeme na zdravých a certifikovaných jedincích.
Více o kavalířích nemocech - trápeních, vám nastíníme v kategoriích, které podléhají této stránce. Upozorňujeme, že tyto nemoci se netýkají jen kavalírků a proto, ať už si pořizujete jakéhokoliv domácího mazlíčka, doporučujeme si ho najít v registrovaného chovatelské stanici, která se věnuje péči o zdraví svých chovných jedinců.

 

SYRINGOMYELIA

EPISODIC FALLING SYNDROME

ENDOKARDIÓZA

LUXACE PATELY

ZÁNĚT VNĚJŠÍHO ZVUKOVODU

DRY EYE CURLY COAT SYNDROME

 

 

NEJEN KAVALÍŘÍ TRÁPENÍ

část II.

ZA VŠÍM HLEDEJ ČLOVĚKA

Bohužel za utrpením tohoto plemene nestojí jen samotné nemoci, ale hlavně člověk, který brzy pochopil, že krásný a pohodový kavalírek se může stát snadným zdrojem výdělku. Zvláště pak, když jej bude bezhlavě množit místo, aby podpořil registrovaný chov a dal tomuto plemeni šanci být i v budoucnu zachován pro další generace!  A tak se denně setkávám s případy zubožených chuděrek zoufale toužících po lásce, kterou nikdy nepoznali .... a věřte, že to není to jen láska co jim v životě chybí!!!
A co Vy? Taky máte doma pejska bez PP, protože jste chtěli ušetřit? Byla taky vaším důvodem nevědomost a nebo pocit, že PP jsou jen vstupenkou do výstavních kruhů a vy přece vystavovat nebudete tak nač je mít ??? Omyl lidičky, je to Vaše záruka, že máte doma skutečného kavalírka .....  je to jistota, že jeho chovatel udělal maximum proto, aby byl váš nový rodinný přítel zdravý a mohl tu s vámi tak být dlouhá léta! A jakou jistotu vám dá člověk, který množí a tvrdí, že jen bez PP, ale čistokrevné???? Nedává vám zhola nic ..... díky neregistrovanému "chovu", dá - li se to tak nazvat, totiž nic zaručit nemusí  ..... dokonce, ani slušné podmínky pro život svým svěřencům!!!
Dovolte mi představit vám množitele a jejich továrny na utrpení .... :o(

 

 

 

 

PŘÍPADY Z MNOŽÍREN

Issyk Tres z císatřského mlýna!
Kavalír s PP, který se dostal do množitelské líhně. Naštěstí byl poznát v inzerátu a vykoupen majitelkou jeho maminky a tak dožije svůj život v důstojných podmínkách! Bohužel mnoho dalších takové štěstí nemá :o(

 

Tento chudáček štěstí neměl a dneska již odpočívá v psím nebi.

 

 

PROČ JE NUTNÉ ZASTAVIT BEZHLAVÉ MNOŽENÍ ZVÍŘAT ???


Myslím, že naše společnost  potřebuje velké probuzení. Jako manažer útulku se s vámi všemi podělím o malý náhled z dění uvnitř... Především by jste vy, množitelé a prodejci, měli pracovat alespoň jeden den tam “vzadu” v útulku.. Možná, kdyby jste viděli, jak se vytrácí život z těch smutných, ztracených a zmatených očí, možná, by jste změnili svůj názor na množení a prodávání zvířat lidem, které vlastně ani neznáte.

To štěně, které jste právě prodali velmi pravděpodobně skončí v mém útulku jakmile už nebude tím roztomilým malým štěnětem. Jak by jste se cítili, kdyby jste věděli, že tento pes, kterého jste dali do útulku se z něj na více jak 90procent nikdy nedostane? Čistokrevný nebo křížený! Asi 50procent všech psů, kterých se majitelé vzdají nebo jsou toulaví, a kteří se dostanou ke mně do útulku jsou čistokrevní.

Nejobvyklejší výmluvy, které slyším:
“Stěhujeme se a nemůžeme vzít svého psa (nebo kočku)” Opravdu? Stěhujete se do místa kde nejsou povolená zvířata?
Nebo lidé říkají “Ten pes vyrostl více než jsme si mysleli” Jak velký jste si mysleli, že bude Německý ovčák?
“Nemáme na ní/něj čas” Opravdu? Pracuji 10-12 hodin denně a stále mám dost času na svých 6psů!
“ Ničí nám zahradu” Co kdyby jste z nich udělali součást své rodiny?!
Vždy mi říkají “Nechceme procházet tím stresem, abychom mu našli místo, kde by mohl být, víme, že se určitě adoptuje, je to hodný pes”.

Je více než pravděpodobné, že váš pes nebude nikdy adoptován a jak myslíte, že je pro něj stresující být v útulku? Řeknu vám to - vaše zvíře má 72hodin na to, aby našlo novou rodinu od chvíle co ho zde zanecháte. Někdy trochu déle pokud není útulek plný a pokud váš pes zůstane naprosto zdravý. Pokud nastydne, umře.

Vaše zvíře bude zavřeno do malého výběhu v místnosti s dalšími minimálně 25ti štěkajícími a naříkajícími psy. Bude se vyprazdňovat tam kde spí, tam kde jí. Bude v depresi a bude neustále naříkat za rodinou, která ho opustila. Pokud bude patřit váš pes mezi ty šťastné, budu mít ten den dostatek dobrovolníků, aby ho vzali na procházku. Pokud je mít nebudu, jedinou pozornost, kterou váš pes obdrží bude mísa jídla, kterou mu podstrčíme pod mříží a vyčištění kotce silným proudem vody.

Pokud je váš pes velký, černý nebo typově “bull” (pitbull, rotvajler, mastiff atd.) byl již pravděpodobně utracen ve chvíli kdy vycházíte ze dveří.
Tito psi se prostě neadoptují. Nezáleží na tom jak sladcí jsou a jak skvěle jsou vychovaní.

Pokud váš pes není adoptován během 72hodin a útulek je plný, bude utracen. Pokud útulek není plný a váš pes je milý a oblíbené rasy, může se jeho utracení oddálit. Ale ne na dlouho. Většina psů si během chvíle začne bránit svůj kotec, (většinou do týdne) a jsou tedy utraceni pro agresi. I ti nejsladší pejsci se v tomto prostředí změní. Pokud to váš pes zvládne přes všechny tyto překážky, ale dostane kašel či infekci, bude utracen protože útulky zkrátka nemají prostředky zaplatit ani 100 dolarovou péči.

Těm z vás, kteří nikdy nebyli svědky utracení perfektně zdravého a vystrašeného zvířete, přiblížím vám jak vypadá eutanázie.

Nejdříve se vašemu psovi nasadí vodítko. Vždy vypadají tak šťastně, vrtí ocasem, protože si myslí, že jdou na procházku. Ale jen do té chvíle než dojdou k “Té Místnosti”. Každý z nich zešílí a snaží se za každou cenu dostat od dveří. Musí cítit zápach smrti nebo cítí všechny ty smutné duše, které tam zůstaly, je to zvláštní, ale děje se u každého jednoho z nich. Váš pes nebo kočka bude “zkrocen” a přidržen jedním až dvěma vet asistenty, záleží na velikosti a na tom, jak moc vystrašení jsou. Pak přejde veterinář k procesu - k eutanázii. Najde si žílu na přední pacce a píchne vašemu psovi či kočce injekci tzv “růžové tekutiny”. Doufejme, že vaše zvíře nezačne panikařit z toho, že je v těsném objetí vet techniků. Viděla jsem vyrvané jehly z nohy a byla jsem pokrytá krví a ohlušena bolestným kňučením a křikem. Vaši psi a kočky “nejdou hned spát” někdy jsou v bolestivých křečích, někdy lapají po dechu a někdy se sami na sebe vyprázdní…

Když toto všechno skončí, tělo vašeho psa je nacpáno do velkého mrazáku vzadu v útulku se všemi těmi ostatními zvířaty, která byla usmrcena před tím vaším, a čekají na vyzvednutí jako odpadky. Co se stane dál? Kremace? Odvoz na skládku? Vyškvaření do jídla pro psy? Nikdy se to nedozvíte a ani na to nebudete myslet. Vždyť to bylo jen zvíře a vždycky si můžete přeci koupit nové, že?

Doufám, že ti z vás, kteří toto čtou nikdy nedostanou tento obrázek z hlavy, tak jako já když se každý den vracím z práce.

Nenávidím svou práci, nenávidím fakt, že existuje a nenávidím fakt, že vždy bude existovat, dokud se vy lidé nezměníte a neuvědomíte si, že ovlivňujete mnohem více životů než jen ten svého psa, kterého jste se takovým způsobem zbavili.

Zhruba 9 až 11 MILIONŮ zvířat umírá každý rok v útulcích a jen vy to můžete zastavit. Dělám co mohu, abych zachránila každý život, který se dá, ale záchranné stanice jsou stále plné a každý den přichází o mnoho více zvířat než se podaří umístit.

To hlavní co tím chci říci – NEMNOŽTE A NEKUPUJTE ZATÍMCO V ÚTULCÍCH ZVÍŘATA UMÍRAJÍ!!

Můžete mě nenávidět pokud chcete. Pravda bolí a realita je jaká je. Já doufám, že tímto změním názor alespoň jednoho člověka na množení svých psů, na to, aby dali své milující zvíře do útulku, na to, aby koupili psa… Doufám, že jednou někdo přijde ke mně do útulku a řekne “přečetl jsem váš dopis a chci adoptovat”. PAK BY TO STÁLO ZA TO!


------------------------------------------------------------------

opis od manažerky útulku – anonymně v North Carolina, USA

anglická verze v případě zájmu k dispozici na pejskovekadopci@seznam.cz .

 

NEKUPUJTE BEZ PP !!!

KOUPÍ ŠŤĚŇÁTKA Z MNOŽÍRNY MOŽNÁ ZÁCHRANÍTE JEDEN ŽIVOT, ALE ZÁROVEŇ UVOLNÍTE  MÍSTO DALŠÍMU TÝRANÉMU STVOŘENÍ !!!!